Deutsch Poland Česky

AgroSeznam.cz je nejnavštěvovanější web v České republice s inzercí použité a nové zemědělské techniky.
A |  A |  A
     

OBSAH

8.2.2008 - „Rezavý diamant“ Martina z Horního Dehtova

ZÁBAVA -> vaše stroje

„Rezavý diamant“ Martina z Horního Dehtova - zvětšit fotografii
„Rezavý diamant“ Martina z Horního Dehtova - zvětšit fotografii
„Rezavý diamant“ Martina z Horního Dehtova - zvětšit fotografii

Svůj první traktor jsem si koupil před 3,5 lety, nyní mám celkem 12 traktorů-veteránů. Jezdím s deseti z nich, dva jsou momentálně nepojízdné (na jaře je opravím). Nyní vám popíši zážitky se Zetorem 25 K.

Je to spolehlivý stroj, původně se mi nelíbila jeho velká světlost, nyní však s ním jezdím velmi rád pro lehkost ovládání a na horší stabilitu a nižší rychlost jsem zvyklý.

Traktor jsem zakoupil ve vedlejší vsi, původní majitel mi jej dovezl až domů, neboť se chtěl ještě naposledy svést. I když byl na pohled ve špatném stavu, viděl jsem v něm "rezavý diamant". K traktoru mám silný osobní vztah, předchozímu majiteli jsem slíbil, že dokud budu živ, traktor nikomu neprodám a dobře se o něj postarám. A tak jsem se začal starat.

Nejprve jsem demontoval ochranný rám a kabinu (ta se na traktor vrátí až ji dám do kupy a rám už dám na áčko), následovala demontáž veškeré plechařiny (mnoho šroubů za pomoci autogenu), chladiče, elektroinstalace, přední kola jsem vyměnil za "pracovní", zadní jsem ponechal stávající, neboť jsem měl již připravena jiná s lepšími plášti, disky jsem očistil a natřel, zbytek traktoru jsem omyl vapkou, zkorodovaná místa dobře očistil a vše nastříkal základovkou, členité části (kompresor....) jsem nastříkal šedou vrchní barvou, větší plochy jsem natřel, aby barva udělala větší vrstvu. Mezi tím, můj táta (výborný autoklempíř) dal do pořádku plechařinu, při čemž jsem jen pomáhal. Pak již zbývalo jen dodělat takové drobnosti, jako rozebrat budíky na přístrojovce, vyčistit opatřit novým nátěrem a znovu sesadit, vyměnit všechny oleje a vyprat filtry, a pak traktor sesadit. Je však stále co dodělávat viz kabina.

Technické parametry:

Motor:

2-válcový, 4-taktní vznětový, vodou chlazený

vrtání/zdvih: 105/120

obsah: 2078ccm

výkon: 24 k při 1650 ot/min

převodovka s 6ti rychlostmi vpřed a 2 vzad

spojka suchá, jednolamelová

brzdy bubnové, na každé zadní kolo zvlášť, ruční pásová

pláště:

přední 5,50 - 16

zadní 9-36

 

Zetor - Z 25 K je určen k meziřádkové kultivaci např. do brambor. Můj stroj byl v JZD k posledu používán na očkování námelu (proto má otočena zadní kola) je však všestranně použitelný, na orbu, dopravu, jen práci v lese nedoporučuji pro horší stabilitu a menší záběr úzkých kol.

 

A co je Martinovo velké přání?

Velmi rád bych sehnal Zetor 25 N první provedení bez startéru, s rovnou přední nápravou a vstřikovacím čerpadlem s vlastním pohonem.

 

Pokud se chcete dozvědět o všech Martinových traktorech a STS MÍR HORNÍ DEHTOV navštivte jeho stránku http://www.zetor25.wz.cz

 

Tisk
Autor: LUK


Poslední zprávy:

Zpět


Reakce k článku:

Žádná reakce.

Vložit novou reakci:

Jméno:

Text:

Ochrana proti spamům - vlož telefonní číslo na hasiče:Redakce serveru AgroSeznam.cz nenese odpovědnost za obsah příspěvků čtenářů.
Redakce si vyhrazuje právo mazat či zkracovat texty naplňující skutkovou podstatu trestného činu hanobení rasy, národa a přesvědčení,  příspěvky obsahující vulgární výrazy a urážky a příspěvky dlouhé, jinak nevhodné či nevztahující se k tématu.

Zpět

VYHLEDÁVÁNÍ:
Typ inzerátu:

Datum přidání:

Typ stroje:
Výrobce:

Země/kraj/okres:

Sekce:


Kategorie:


REKLAMA

Zobrazit detail
bez komínu,bez kouře, na dálkové ovládání